20. 5. 2015

fotogalerie

Srdečně Vás zveme na naše vystoupení s rytířským turnajem, které se koná v sobotu a neděli od 14 hodin v resortu Dětenice. Každý večer (mimo pondělí) nás můžete vidět také v Dětenické středověké krčmě s bohatým programem. Těšíme se na Vaší návštěvu.

2. 7. 2013

fotogalerie

Srdečně Vás zveme na naše vystoupení - celý červenec (mimo pondělky) denně od 14 hodin pod hradem Kost - rytířský turnaj. V srpnu ve stejný čas v Dětenicích. Stále nás i každý večer (mimo pondělí) můžete vidět v Dětenické středověké krčmě s bohatým programem. Těšíme se na Vaší návštěvu.

15. 11. 2012

bez fotografií

Program skupiny Ordo Kromen můžete shlédnout každý večer mimo pondělí ve středověké krčmě v Dětenicích. Každou sobotu a neděli od 14 hodin na kolbišti v Dětenicích velký rytířský turnaj na koních. Těšíme se na Vás!

Aktuálně

bez fotografií

Nyní skupina od podzimu pracuje na novém projektu. Se členy skupiny můžete komunikovat na Facebooku. O případných vystoupeních a příležitostech nás vidět Vás budeme informovat.

2012

fotogalerie

Začátek sezony se nezadržitelně blíží. Začínáme v komornější osvědčené sestavě v České Skalici přesně 16. března. Dva měsíce strávíme po Českých městech, hradech a vesnicích a počátkem května najíždíme na náš milovaný hrad Kost. Mimo běžných vystoupení, zážitkových programů nabízíme i akce pro skupiny, školy a zájezdy cestovních kanceláří. Více info či si domluvit schůzku k jednání lze na 608 677 666. Na časté dotazy našich příznivců z Moravy a okolí Bouzova musíme odpovědět, že samozřejmě na Bouzov jsme nezanevřeli - je pevnou součástí historie naší skupiny, studnicí zážitků, emocí, vzpomínek, ale letos na Bouzov bohužel asi nezavítáme. Těšíme se, že tentokrát přijedete vy za námi!

Životní zážitek

bez fotografií

NOVINKA! Chcete někomu, kdo miluje rytíře a středověk věnovat originální dárek? Napište nám a objednejte příteli, manželovi, kamarádce nebo dítěti zážitek, na který nezapomenou celý život. Budou v rukou těch nejpovolanějších. Ceny se dozvíte až při přímé komunikaci - co kdyby váš milovaný syn nebo muž právě pročítal tyto řádky a toužil po tomto nevšedním zážitku.

Co můžete darovat? 1/ Jeden den s rytíři
Obdarovaní přijedou do ležení rytířů. Absolvují výcvik na koni a vyzkouší turnajové disciplíny na koni, střelbu z luku, výuku šermu a hod sekerou na terč. Následuje zasloužená pauza na oběd, kterou obdarovaní jistě využijí k malému občerstvení v přilehlých kioscích. Odpoledne začíná vystoupení rytířů na koních, které trvá asi hodinu a obdarovaní si jej náležitě vychutnají. Občerstvení není v ceně zážitku.
Kdy a kde: Každý den mimo pondělí celé prázdniny na hradě Bouzov
Něco navíc: Pokud budou mít obdarovaní zájem, mohou si zkusit vyčistit koně… :-) nebo popít s rytíři.
Rezervace termínu: je možná minimálně týden předem na tel. 732 825 878 a na e-mailu barahomolkova@seznam.cz

Co můžete darovat? 2/ Noc a den s rytíři
Prázdninové přespání u rytířů patří mezi dobrodružné zážitky. Jedná se o originální dárek určený pro dobové nadšence a milovníky všeho nevšedního. Obdarovaní přijedou večer do hradního parku, kde budou ubytováni v dobovém stanu na slámě v maštali u koní, kde přenocují. Dopoledne mezi 9 a 12 hodinou (podle dohody) absolvují výcvik na koni a vyzkouší turnajové disciplíny na koni, střelbu z luku a výuku šermu. Následuje zasloužená pauza na oběd, kterou obdarovaní jistě ocení - ve vesnici je restaurace a u hradu kiosky. Ve tři hodiny pak začíná zábavné vystoupení rytířů na koních, které trvá asi hodinu. Po vystoupení čeká obdarované prohlídkový okruh hradu, kterým program končí. Stravování není v ceně zážitku.
Kdy a kde: Každý den mimo pondělí celé prázdniny na hradě Bouzov
Rezervace termínu: je možná minimálně týden předem na tel. 732 825 878 a na e-mailu barahomolkova@seznam.cz

Přelom prázdnin

bez fotografií

Krásný měsíc na hradě Kost uplynul rychleji než by si kdo z nás přál. Po třinácti letech (kdysi Pavel a Haraldos) opět podhradí slyšelo dusot koní a břinkot zbraní. Bylo to úžasné - co víc dodat. Nyní jsme již tradičně na hradě Bouzov. Jarmark letos nepořádáme tak si budem užívat a hrát s radostí pro vás - naše diváky.

27. 6. 2011

fotogalerie

Jaro uteklo jako voda a prázdniny jsou tu. Nyní ještě několik dní v Benátkách nad Jizerou a pak hurá na Kost. Opět po mnoha letech se na hradě Kost obnoví středověké turnajové klání. Haraldos zcela přetransformované slavným princem Richardem (Pavel Novák) jenž zmužněl, zmoudřel (?), zudatněl, založil novou skupinu, zplodil potomka se vrací na milovanou temnou Kost. Budeme hrát úplně každý den mimo druhého července vždy ve dvě hodiny a moc se na vás těšíme. Atmosféra zvláště na hradě Kost je nezapomenutelná, hradní mučírna, syrový středověk, nádherná příroda.
Můžete se ve fotogalerii podívat na náš nový plakát s hradem Kost.
V srpnu přejedeme jako již tradičně na náš oblíbený Bouzov, kde vás třetí a čtvrtý víkend čekají velké akce.
Najděte si nás na facebooku - tam můžeme kominukovat se všemi příznivci rychleji a svižněji.
Přidávejte fotky, postřehy a zážitky. Super léto a prázdniny s Ordo Kromen!

25. 3. 2011

fotogalerie

Premiéra sezony 2011 úspěšně včera proběhla v Jičíně. Na nějaké fotografie se můžete podívat ve fotogalerii. Jako každá premiéra i tato měla své mouchy, hodně foukal vítr a ani zrovna vedro nebylo, o to více si ceníme diváků, kteří přišli a potěšili nás svým smíchem, potleskem a uznáním. S koníky i ve vystoupení proběhlo vše v pořádku, lehkých improvizací si málokdo všiml. Hlavní novinkou je letos nová zbroj všech rytířů čímž řadí celý turnaj do 15. století a je maximálně dobový. Je mnoho toho, co budeme dolaďovat a vylepšovat včetně změny vystoupení. Čeho si ale málokdo i ze skalních fanoušků všiml zkrácených Pavlových vlasů téměř pod uši! Tímto vyrážíme v roce 2011 do bojišť i za skupiny, kterým se to bohužel nepoštěstilo.

16. 3. 2011

bez fotografií

Přátelé, kamarádi a příznivci, jaro už je cítit ve vzduchu a my i koníci se už moc těšíme až zase vyjedeme na cesty po našich krásných Čechách a oblíbené Moravě. Premiéra se blíží a jako každoročně proběhne v Jičíně. Sestava koní i rytířů v podstatě beze změn, ale nějaká ta překvapení Vás jistě čekají. Trošku můžeme poodhalit, že se týkají "kostýmů", Pavla a hostování na jednom velmi krásném hradu kam se už moc těšíme - mimo oblíbeného Bouzova samozřejmě. Nyní už jsme všichni pohromadě u našich koní v Hradci Králové a pečlivě se připravujeme na sezonu. Evidentně nic nezapomněli, jsou v pořádku a natěšení, že se zase bude něco dít. Tak se na Vás v Jičíně a i kdykoli později moc těšíme.

3. 9. 2010

fotogalerie

Pobyt na Bouzově se nám chýlí ke konci a opět bylo moc dobře. Pomineme-li alkoholový mor - metlu lidstva. Mimo běžných vystoupení jsme letos zrealizovali i jedinečná vtipná, naučná a názorná vystoupení v hradním příkopu. Do příkopu se výjimečně dostala díky nám i veřejnost, kam je jí jinak přístup zapovězen. Fotky brzy najdete ve fotogalerii. Diváci si mohli poslechnout odborně a názorně vysvětleno a ukázáno co jak a kdy a lecos zajímavého o turnajovém klání. Začátkem srpna v režii naší agentury proběhl středověký jarmark s a i přes vytrvalý déšť se akce opravdu povedla a návštěvnost byla příjemná. V den slavných balonu, které nebyli díky špatnému počasí tak navštívené jak minulé roky, se dokonce náš koník účastnil s Pavlem v sedle slavnostního zapálení a zahájení - nejlepší nervy na davy lidí měl Sumák. I letos se samozřejmě líbila noční vystoupení s ohněm, fakířinou, tancem, přejezd přes ohňovou zeď atd. O nic menší úspěch neměla ani Bouzovská strašidelná stezka, kterou prošly opět stovky lidí a i učinkování nás všechny moc bavilo. Ve fotogalerii je pár fotek viditelných strašidel. Ta neviditelná jako hejkala, šustící větev, vrzající a bouchající dvířka a další Vám zprostředkovat nemůžeme. To máte jedinou možnost příští rok dorazit osobně a zažít.

20. 6. 2010

fotogalerie

Všem příznivcům i přátelům skupiny Ordo Kromen oznamujeme příchod dalšího Nováka na tento svět. Odpoledne 30. května vykoukl na denní světlo a už nebylo cesty zpět :-) Pár fotek najdete v Zákulisí 2010 ve fotogalerii. Trénink na koni počká prý až po šestinedělí, aby se to moc neuspěchalo.

8. 5. 2010

fotogalerie

Někteří pamětníci pamatují rytíře Milana Janečka z Německa a z první sezony Ordo Kromen - nyní ve složce Veteránů se můžete podívat na jeho potomka Jeníčka Janečka. Jako by mu z oka vypadl.

7. 5. 2010

fotogalerie

Ve fotogalerii najdete nové fotografie ze zákulisí a z vystoupení na Vochtánce pod hradem Potštejn, kam jsme vyrazili na dva dny uspořádané pro děti. Akce byla skvěle zorganizovaná, i přes hrozící déšť přišlo hodně skvělých diváků a i my jsme si vyzkoušeli jaké je to opravdu makat - přejíždět v noci, do tří do rána po tmě stavět ležení, zahrát tři vystoupení a hned druhý den opět bourat. Velká pochvala všem, nikdo neremcal a vše šlo ještě rychleji než jindy.

26. 4. 2010

fotogalerie

Premiéru i první měsíc sezony 2010 máme zdárně za sebou. Všechno jde krásně, průběžně pilně pracujeme na novém vystoupení, team i přejezdy fungují jak mají a doléčujeme ještě Athosovu nožku. Ve fotogalerii najdete nové fotografie ze zákulisí ze Dvora Králové i z vystoupení v Jaroměři a ve Dvoře. Po Litomyšli, akci na Vochtánce a Chlumci se vrháme na Prahu, kde si chvíli pobudeme.

16. 3. 2010

bez fotografií

Na to, že by se blížilo jaro to ještě moc nevypadá. My ale přesto pilně trénujeme, lepíme plakáty, připravujeme koníky a těšíme se na premiéru v Jičíně. První hry po dlouhé zimě bývají divácky nejzábavnější a proto srdečně zveme všechny diváky, fanoušky, fanynky i přátele. Bahýnku se nejspíš nevyhneme, vemte si teplé bundy a šály a my připravíme zásobu teplých nealko ale hlavně alkoholických nápojů. Těšíme se.

20. 2. 2010

fotogalerie

IN MEMORIAM - S velkou lítostí musíme oznámit všem přátelům a příznivcům Ordo Kromen, že v sobotu 6. února 2010 nás opustil po krátké těžké nemoci Alois Novák. Této nemoci předcházel krásný, dlouhý, naplněný a šťastný život po boku své oddané ženy se svými syny. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout malé vzpomínkové album.

6. 1. 2010

fotogalerie

Mezi Vánoci a Silvestrem jsme uspořádali skvělou akci s pěti vystoupeními v hale Hradeckého jezdeckého klubu. Tímto děkujeme panu správci i paní správcové Pejřilovým za perfektní zázemí jak pro prosincové tréninky tak pro akci jako takovou včetně skvělé péče o naše koníky v naší nepřítomnosti - jen kvetou. Teploty k nám byly relativně milosrdné když z 18 stupňů pod nulou stouply alespoň k té nule. Diváci byli skvělí, chválou nešetřili a někteří přiznali i nějakou tu slzu například při hromadném přejezdu přes oheň. Jiní zase chodili každý den a to také potěší. Akce prospěla všem koníkům i lidem a vyvrcholila Silvestrovským veselím ve víru tance v místní klubovně. Pochvalu zaslouží všichni za práci, kterou odvedli při vystoupení i okolo. Zvláštní ocenění patří Jirkovi za zvládnutý rychlokurz, Jakubovi za zvládnutí kladného hrdiny, Fekálovi za statečné překonání bolesti zubů, Pěťce za teplý nápojový servis, Pavlínce jak jí u nás pěkně šlapal koník, Zuzce za mrznutí na trůně a Ondrášovi za výpomoc, Kubovi, že zapůjčil do vystoupení svého koně Trna a Sádlovi za zodpovědný přístup na zemi. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii.

11. 11. 2009

fotogalerie

Uvádíme nový zimní vzdělávací program zaměřený na rozšíření a doplnění výuky dějepisu poutavou a zábavnou formou zejména na Základních školách. Součástí 45 minutového programu je přednáška o chladných zbraních, pořádání turnajů, technice boje, ukázky zbrojí a bojů se zbraněmi, dobové oblečení, průřez historií, rozebírání strategií tažení až z dob husitů či 30. leté války. Každé dítě si zbraně může i "osahat" a na cokoli se zeptat při následné diskusi. Vše je doplněno obrazovou projekcí. Více informací na 723 962 888 F. Gerych (Ostrava) a 608 677 666 P. Novák (Praha).

10. 11. 2009

fotogalerie

Poslední mrazivá Ostravská vystoupení jsou za námi. Derniéra 1. listopadu dopadla vzhledem k nulovým teplotám na jedničku. Rádi konstatujeme, že letošní sezona dopadla více než dobře. Udělal se obrovský kus práce ve vystoupení i s koníky. Udržela se po celou sezonu fajn parta a v neposlední řadě jsme se vyhnuli zranění lidí i koní. Snad jen si můžeme povzdechnout nad tím, že Peťka přišla na chvíli o řidičák (my o řidiče) a že jsme poslední měsíc měli trochu smůlu na počasí. Jinak pohoda a na jaře vyrážíme zas. Máme malé překvapení při výjezdu ohledně obsazení. A také se můžete těšit na jednu "zatím tajnou" akci během zimy. Tak hezkou zimu i Vánoce beze spěchu a stresu. Užívejte si.

30. 10. 2009

fotogalerie

Vyhlášení fotosout?že - na první místo porota vybrala sout?žní snímek ?íslo 27 a tím první cenu získává Eva Grocholová z Ostravy, na druhém míst? se umístila fotografie ?íslo 33 od Martina Holíka z Ostravy a t?etí místo obsadila s fotografií ?íslo 11 Michaela Kazdová. Vít?z?m gratulujeme a d?kujeme za ú?ast.

23. 9. 2009

fotogalerie

NOVÁ SOUT?Ž! Vyhlašujeme novou sout?ž sezony 2009 s názvem KSICHT 2009. Zasílejte své fotografie z letošní sezony v co nejlepší kvalit? (nejlépe rovnou vý?ez ksichtu) na adresu barahomolkova@seznam.cz. Do sout?že p?ijímáme fotografie zajímavé, vtipné, ak?ní a úchvatné. První sout?žní snímky jsou už ve fotogalerii. Vít?z bude vyhlášen t?i dny p?ed derniérou sezony 2009 a získá 4 vstupenky na vystoupení zdarma a expres fotografii na koni s rytí?em, kterého si vybere. Tak hledejte, fo?te a posílejte. Nezapome?te uvést kontakt.

2. 9. 2009

fotogalerie

V?bec první no?ní vystoupení skupiny dopadlo naprosto perfektn?. Je nám líto, že kapacita našeho prostoru neumožnila shlédnout p?edstavení všem, kte?í o n?j m?li zájem. Také no?ní Bouzovská stezka m?la veliký úsp?ch a up?ímn? ?e?eno na "první ro?ník" jsme stovky návšt?vník? skute?n? n??ekali. Na p?íští rok registrujeme mnohá vylepšení nap?íklad, aby se nemuselo tak dlouho ?ekat, p?edprogram s promítáním apod. T?šte se. Ve?erní vystoupení s ohn?m m?žete vid?t i b?hem podzimního cestování a to v?tšinou v sobotu. Fotografie z vystoupení jsou ke shlédnutí ve fotogalerii. Prosím omluvte sníženou kvalitu... tma je tma.

15. 8. 2009

fotogalerie

Dámy a pánové, je nám ctí pozvat Vás na ve?erní vystoupení na hrad? Bouzov, které se bude konat v sobotu 29. srpna od 20 hodin. Po desáté hodin? ve?er se m?žete zú?astnit strašidelné Bouzovské stezky odvahy, ale to je opravdu jen pro velmi odvážné! Na louce u parkovišt? m?žete samoz?ejm? sledovat také každoro?ní balony. Malé pozvánky najdete ve fotogarii.

4. 8. 2009

fotogalerie

St?edov?ký víkend je za námi. V zákulisí Bouzova najdete n?kolik fotografií z pr?vodu i jiných vystoupení, ale p?edevším fotografie z vystoupení jimž kraluje výjime?n? p?vabná a originální kn?žna.

31. 7. 2009

bez fotografií

Nenechte si ujít víkend 1. až 2. srpna, kdy hrad Bouzov celý ožije st?edov?kem: šerm, ohe?, ?emesla, karneval, sout?že pro d?ti, okostýmované prohlídky a jako h?eb v 15 hodin samoz?ejm? naše vystoupení :-) P?edpovídají i hezké po?así - t?šíme se na Vás!

25. 7. 2009

fotogalerie

Po m?síci na hrad? Bouzov se m?žete podívat na fotografie jak z vystoupení tak z Bouzovského zákulisí. ?ervenec p?inesl mnohé bou?ky, dusno, p?ívalové dešt?, zm?ny ve vystoupení i v partnerských vztazích, zran?ný kotník Martina a K?ivoje, nová p?ínosná setkání, op?t po roce nostalgické vysedávání na kiosku u Martiniho a docela málo ale o to p?íjemn?jších divák?.

18. 6. 2009

fotogalerie

Z prodlouženého u?inkování ve Zlín? se m?žete podívat ve fotogalerii na n?kolik obrázk? z vyprodaného víkendového p?edstavení.

30. 5. 2009

fotogalerie

Na Brn?nských vystoupeních pro Vás ulovil Jirka ?ouma a Petr Grambal spoustu vyda?ených fotografií, které m?žete shlédnout ve fotogalerii. Mimojiné v zákulisí sezony 2009 naleznete sérii fotek zachycující souboj ducha muže a kon? (Fekeš a Berousek). V Brn? nás ?ekal také obrovský vichr, který dokonce znemožnil pokra?ování jednoho p?edstavení, ale také skv?lé publikum.

6. 5. 2009

fotogalerie

Nové fotky z Hradce si m?žete prohlédnout ve fotogalerii.

6. 5. 2009

fotogalerie

Z velmi p?íjemného u?inkování v Hradeckém jezdeckém klubu najdete pár fotografií ze zákulisí. Po?ínaje oh?ovou show na ?arodejnice, p?es lekce šermu od Petra Grambala až po p?átelský turnaj ve fotbalu mezi Ordmeny a Hradeckými, kte?í nám bohužel díky p?esile natrhli... Brzy doplníme i fotografie z vystoupení.

19. 4. 2009

fotogalerie

Máme za sebou u?inkování ve skv?lých slune?ných Bohnicích a chýlí se ke konci i p?edstavení v Rudné. Na fotografie se m?žete podívat ve fotogalerii.

19. 4. 2009

fotogalerie

N?kolik fotografií ze zah?ívání koník? v Rudné je umíst?no ve fotogalerii Zákulisí 2009.Až na jednu "nahatou" fotku nic intimního :-)

1. 4. 2009

fotogalerie

Páte?ní bahnitá premiéra vydatn? prov??ila celý tým a m?žeme konstatovat, že se povedla. Pot?šili nás i všichni kamarádi, kte?í nás p?ijeli podpo?it. Díky! Naši nová?ci Fekeš, Jakub a Hamish ustáli nápor stresu a bou?livých ovací publika tak brilantn? jako by u Ordo Kromen vystupovali odjakživa. Jejich malé portréty jsou již za?azeny mezi ?leny. Máme i jednoho nového ?lena t?í?tvrte?ního jež má na starost vyhlašování p?estávky - Alex, jež sklidil snad potlesk nejv?tší. Pár fotografií najdete ve fotogalerii.

20. 3. 2009

bez fotografií

Vyhlášení zimní fotosout?že! Na plné ?á?e vyhrává fotografie ?. 5 (50% hlas?) zobrazující oblíbeného kladného hrdinu s autor?inou poznámkou: "Jo kocovina je zlá, p?l ho?ky p?ed vystoupením." První cenu vyhrává Michaela Štolová. Míšo gratulujeme. Druhé místo obsadil Merlin Picasso ?. 1. (23 % hlas?) jež se letos dává op?t na studia - budiš mu toto jako rozlou?ení - fotografkou je Veronika Johanka. T?etí místo získává ?. 9 (7% hlas?) - výherce si p?eje z?stat v anonymit?. Všem blahop?ejeme a ceny p?edáme p?i nejbližší p?íležitosti.

13. 3. 2009

bez fotografií

Za?átek sezony se už blíží, koníci netrp?liv? podupávají, ?lenové skupiny mazáci i nová?ci už p?ipravují vše na výjezd, opravuje se, lakuje, za?izuje, trénuje a vymýšlí, co a jak vylepšit. Do party chybí už jen nemocný Štefan a hurá do Ji?ína - ano premiéra v roce 2009 se koná v Ji?ín? v pátek 27. b?ezna v p?t hodin. Takže Vás všechny p?átele a kamarády ?ekáme a t?šíme se.

12. 1. 2009

fotogalerie

Malý vtípek pro zpest?ení dlouhé a mrazivé zimy. Mrkn?te na fotky. Od 15. ledna už za?ínáme v Ho?átvi pomalu pracovat, všichni jste vítáni.

7. 1. 2009

fotogalerie

Pro ?leny jako milá vzpomínka je dopln?na dodate?ná spole?ná fotografie z Bouzova (poslední). Kdo by jí cht?l e-mailem poslat v?tší není problém.

6. 12. 2008

fotogalerie

Na svátek svatého Mikuláše polovina skupiny vystupovala pro d?ti v ?eladné u Frýdku s vydatnou neplánovanou pomocí Jirky a jeho kamaráda Fekiny. ?ást vystoupení byla upravena a zkrácena na míru pouze s dv?ma koníky - Berouskem a Romeem, kte?í i cestu 300 km zvládli bez problému. D?tem se moc líbila a i pro nás byla akce moc p?íjemná. N?kolik reportážních fotografií najdete ve fotogalerii.

17. 11. 2008

fotogalerie

P?ijímání fotografií do fotosout?že sezóny 2008 je ukon?eno - te?. Nyní si deset nejlepších snímk? m?žete prohlédnout ve fotogalerii a následn? p?id?lit n?které z nich sv?j hlas v anket?. Hlasování bude ukon?eno týden p?ed premiérou na ja?e 2009. První cenou je tri?ko Ordo Kromen s podpisy ?len?, dv? vstupenky a ?asopis Sv?t koní, druhý a t?etí sout?žící obdrží dv? vstupenky a ?asopis Sv?t koní. Auto?i jsou až do ukon?ení hlasování utajeni, aby sout?ž byla opravdu objektivní.

8. 11. 2008

fotogalerie

Máme neradostnou novinu, ale snad vše dopadne dob?e. V Ho?átvi když vedli Berouska do výb?hu, vysmekl se, utíkal zp?t do stáje a st?etli se s Athosem. Pokopali se, pokousali, Nina má zlomenou ruku, Jarda kotník (ve st?edu jde na operaci), Berousek nakoplé hlavn? koleno s malou ránou, Athos p?etrženou šlachu nyní zašitou, zafa?ovanou a ?ekáme jak se to bude hojit. Na n?kolik fotografií z lé?ení se m?žete podívat ve fotogalerii.

5. 11. 2008

fotogalerie

Derniéra je úsp?šn? za námi. K naší radosti dorazili skoro všichni, kdo se skupinou m?li letos co do?in?ní: skv?lá Míša, úžasná Iva i p?es svou ch?ipku, náš Sádlo, p?átelé z Bouzova, Kristýna, Sylva s Vaškem, Ver?a, Jirka, Lenka, Hanka a Pe?ka ta už jezdí po?ád to je jasné. Sezóna byla úsp?šn? završena, oslavena a snad bude brzy i n?jaké to video. Na fotografie se m?žete podívat ve fotogalerii - n?které inovace jsou skute?n? fascinující nap?íklad Olaf.

30. 11. 2008

bez fotografií

Jste srde?n? zváni. Poslední ?ty?i vystoupení v tomto roce vyvrcholí ned?lní derniérou v Jarom??i. Dny se krátí a to skýtá možnost vid?t ?tvrte?ní a páte?ní vystoupení za zajímavých sv?telných podmínek. Sobotní vystoupení by m?lo být normální narozdíl od ned?lního, kde hrozí lecos...rozlou?ení s osmi m?síci vystupování v sedlech koní, vtipná hudba a lé?ky jež na sebe jednotliví ?lenové skupiny potají chystají... Takže kdo se nebojí a chce se rozlou?it p?ij?te v ned?li budem rádi.

16. 10. 2008

fotogalerie

Litomyšl je krásné historické m?sto a i k nám bylo velmi p?ív?tivé. Diváci byli úžasní a vy se m?žete podívat na n?kolik fotografií z vystoupení i ze zákulisí skupiny jako je rozlu?ka se Sylvou, skákání p?es p?ekážky nebo st?íháni dohola Ládi oblíbence nejedné dámy.

28. 9. 2008

fotogalerie

Na konec zá?í jsme byli pozváni na m?stské Svatováclavské slavnosti m?sta Lovosic a taková nabídka se samoz?ejm? neodmítá. Ak?ní n?kolikasetkilometrový no?ní p?ejezd z Rýma?ova prov??il celou skupinu, no?ní stav?ní stáje, vystupování, balení, op?t p?ejezd a další no?ní stav?ní stáje... Všichni byli skv?lí, každý d?lal co má, dobrá nálada se snoubila s p?íjemnou únavou a dobrým pocitem z dob?e odvedené práce. Kon? pracovali výborn? a ani na nich nebylo znát, že tento p?ejezd byl podstatn? delší než obvykle. Podívejte se na p?kné fotky ve fotogalerii.

5. 9. 2008

bez fotografií

SOUT?Ž 2008!!! Vyhlašujeme fotosout?ž! Sezóna se blíží ke konci a v??íme, že jste uko?istili n?jaké zajímavé snímky. Pošlete svou nejzajímav?jší, nejak?n?jší nebo nejkuriozn?jší fotku z vystoupení ?i zákulisí Ordo Kromen na e-mail: barahomolkova@seznam.cz se subjektem SOUT?Ž a zú?astníte se tak sout?že o velmi ale velmi zajímavou cenu. Z fotografií utvo?íme užší výb?r, ale o hlavním vít?zi rozhodnete až vy svým hlasováním. Druhé a t?etí místo získá dv? vstupenky na vystoupení zdarma a ?asopis Sv?t koní. Tak neváhejte a posílejte z jednoho e-mailu maximáln? t?i nej fotografie a nezapome?te napsat své jméno nebo p?ezdívku.

1. 9. 2008

fotogalerie

Poslední víkend probíhal také na hrad? Bouzov kouzelný výklad s pohádkou O Jasn?nce a létajícím ševci. Moc jsme se pobavili a zaznamenali jsme pro Vás n?kolik fotografií, za povšimnutí stojí p?edevším paní kastelánka jak ji sotva poznáte. Více na www.hrad-bouzov.cz.

1. 9. 2008

fotogalerie

Prázdniny jsou definitivn? za námi a my opustili milý hrad Bouzov. Poslední vystoupení se až na jeden detail jménem Jaroušek povedlo, publikum bylo skv?lé a p?išli i všichni kamarádi, kte?í se s námi cht?li rozlou?it. Tak snad zase p?íští rok nashledanou.

23. 8. 2008

fotogalerie

Prázdniny a naše pohodi?ka na Bouzov? pomalu kon?í. Na další fotografie se m?žete podívat ve fotogalerii. Za povšimnutí stojí p?edevším nový doprovodný program a to orientální tanec mladých d?v?at a Pin??v zbrusu nový ú?es v Bouzovském zákulisí.

22. 8. 2008

fotogalerie

Zajímalo by Vás jak t?eba vypadá Holan?an, co d?lá Milan nebo Karel? Zakládáme novou složku ve fotogalerii jejíž prvním p?ísp?vkem je fotografie a pozdrav odoperovaného Holan?ana, kterého tímto zdravím a doufám, že se p?ijede n?kdy mrknout.

22. 8. 2008

bez fotografií

D?ležité upozorn?ní: všichni, kdo se snažíte marn? dovolat na telefon Pavla Nováka uložte si prosím jeho nové ?íslo 608 677 666. Díky.

10. 8. 2008

fotogalerie

Léto se p?ehouplo do své druhé poloviny a prázdniny se chýlí pomalu ale jist? ke konci. Opustila nás skv?lá Míša, aby se zase aklimatizovala z drsného st?edov?ku na b?žný studijní režim. Za?íná padat listí a p?i ve?erním posezení na kiosku je stále d?ív a d?ív tma. Ve fotogalerii najdete n?kolik nových fotografií z Bouzovského zákulisí i srpnových vystoupení.

29. 7. 2008

fotogalerie

P?inášíme Vám milou novinu a to je ned?lní Bouzovská premiéra rozší?eného a "vymakan?jšího" vystoupení ve více koních, ?áste?n? s heroldem s více no prost? všeho. Ve fotogalerii m?žete najít mnoho fotek z trénink? (hlavn? kv?li novému koni valáškovi Žer?ovi), ze zákulisí, Pavl?v seskok padákem, spoustu dalších v?cí stejn? tak nové fotky z vystoupení - nep?ehlédn?te p?edevším originální lí?ení Blanky Ryšavé a luxusní pád Sádla.

18. 7. 2008

fotogalerie

Vystupování na hrad? Bouzov na stejném míst? po celých deseti letech, v nové sestav? a pod novým jménem. Kladný sv?ží hrdina Richard roku 1998 dozrál v temného rytí?e Olafa 2008.

18. 7. 2008

fotogalerie

Krásný hrad Bouzov a jeho okolí nás p?ivítal s otev?enou náru?í. Kone?n? máme i trochu ?asu na trénink a dolad?ní spousty mali?kostí ?i zavedení zm?n do vystoupení...další k??, zvláštní efekty... P?ijali jsme do svých ?ad také nové tvá?e jako vále?nici Vatukinu, Hanku nebo Evu.

24. 6. 2008

fotogalerie

Naše vystupování ve Valašském Mezi?í?í se neslo ve znamení vedra, dusna, dešt? i zran?ní a to konkrétn? nešikovného zlomení devátého žebra rytí?e Henryho - Štefana, ale i událostí pozitivních jako vzácných návšt?v, skv?lých divák? a milých nových pomocník? jako Míši nebo Lenky. N?kdo ?íká, že žena vznikla z mužova žebra a k nám p?išly se zlomeným chlapským žebrem ženy hnedka dv? :-). Tak se podívejte na pár fotek, za které d?kujeme Standovi.

23. 6. 2008

fotogalerie

Na krásné profi fotografie z vystoupení v Lipníku nad Be?vou se m?žete podívat ve fotogalerii. Vystupovali jsme v krásné klášterní zahrad? a bylo tady opravdu skv?lé publikum. Foto Pavel Motan. D?kujeme.

23. 6. 2008

fotogalerie

Z pr?vodu m?stem Lipník jsme získali p?kné fotografie. Fotil Pavel Motan a Terezka.

12. 6. 2008

fotogalerie

Umíte si p?edstavit Milana Jane?ka (Richarda sezóny 2007) krátkovlasého a kudrnatého v roli herolda, mladého zarostlého Jardu nebo osmnáctiletého mladíka bez vous? Pavla - lama?e ženských srdcí jako kladného hrdinu? Že ne! Podívejte se potom do fotogalerie Historie Haraldos na staronové fotky a zírejte. Zajímavá je i role Jana Trune?ka (nyní vedoucí skupiny Honoris), který u Haraldos za?ínal v roli krále.

9. 6. 2008

fotogalerie

Z Prost?jova se m?žete podívat na soukromé fotografie v duchu plavení koní i lidí.

2. 6. 2008

fotogalerie

Ve fotogalerii m?žete vid?t nové záb?ry z kv?tnového vystoupení v Litovli, kde nebyla sice zvláš? dobrá návšt?vnost, bylo pekelné vedro, ale VÝBORNÉ výborné opravdu výborné pivo. V kategorii Zákulisí najdete také záb?ry nové demoli?ní ?ety sezóny 2008 a zdokumentovaný Pin??v úlovek ve form? Litovelské kn?žny Leonidy.

20. 5. 2008

fotogalerie

Naši koníci i jezdci se stále u?í a d?lají pod Štefanovým vedením skv?lé pokroky. Baví je spole?n? trávený ?as a všechno, co se už nau?ili. Podívejte se na n?kolik pracovních fotografií z tréninku v Lanškroun?.

20. 5. 2008

fotogalerie

Na popud vedoucího skupiny vznikla nová kategorie ve fotogalerii, která ilustruje jak je práce u Ordo Kromen náro?ná a tvrdá. Podívejte se na první exemplá?e.

20. 5. 2008

fotogalerie

Nové fotografie tentokrát ze zákulisí Lanškrouna. Duha jenž požehnala naší práci. A město na které nezapomene hlavně Štefan s mnoha stehy na rozseknuté hlavě.

20. 5. 2008

fotogalerie

Do fotogalerie jsou přidány fotografie z vystoupení v Žamberku, kde bylo jak skvělé publikum, krásné místo tak i perfektní slunečné počasí. Místo Henryho v podání Sádla uvidíte rytíře Oldřicha.

19. 5. 2008

fotogalerie

Několik fotografií z tréninku na koních v Žamberku.

19. 5. 2008

fotogalerie

Nafotili jsme pro vás několik fotografií z bourání (Žamberk) a stavění (Lanškroun), aby jste viděli jak ta dřina "okolo" vypadá. Samotné představení je pro nás vlastně už jen odměnou.

7. 5. 2008

bez fotografií

Na našem sp?ízn?ném web blogu, ve správ? Karol a Al?i, se v nejbližších dnech rozjede zajímavá anketa a dlouho slibované intimnosti ze soukromí ?len? skupiny. Tak se na Vás t?ší www.ordokromen.blog.cz! Chápete, že na oficiálních stránkách záležitosti takového charakteru zobrazit prost? nelze.

6. 5. 2008

fotogalerie

Fotografie z vystoupení v Rychnov? nad Kn?žnou jsou umíst?ny ve fotogalerii v sekci vystoupení. Hitem p?edstavení je nová krásná a mladá kn?žna.

6. 5. 2008

fotogalerie

Zde je zaznamenána jedinná unikátní fotografie jež zachytila naživo Belzebuba Radka, v jeho patách následovníka Lá?u na út?ku ze zámeckého parku Rychnova nad Kn?žnou. Každý ob?an, jež se s nimi setká, a? urychlen? volá 155 ?i 158. Odchyt ponechte rozhodn? na odbornících - žádné hrdinství!

5. 5. 2008

fotogalerie

M?žete se podívat na n?kolik záb?r? od Ji?ího Sejkory z pr?vodu m?stem Holice.

14. 4. 2008

fotogalerie

Představení v Heřmanově Městci přineslo spoustu změn a to jak ve vystoupení tak ve složení skupiny. Po odchodu Holanďana jsme uvítali Verču a nového Henryho. Na portréty se můžete podívat mezi členy a fotografie z jejich prvních vystoupení najdete ve fotogalerii. Fanynky těšte se!

7. 4. 2008

fotogalerie

Holan?anovo poslední vystoupení u Ordo Kromen prob?hlo v?era 6. 4. 2008 v P?elou?i. Takže p?ejeme brzké uzdravení a vy se podívejte do fogalerie na "plejádu" hv?zd v?etn? poslední spole?né fotografie a dojemného lou?ení "chlap?, kte?í nikdy neplá?ou".

7. 4. 2008

fotogalerie

Holan?anova rozlu?ka se skupinou Ordo Kromen byla skv?lá a bujná s nedozírnými následky následujícího rána. V jednom p?ípad? to byl následek dokonce ješt? no?ní kon?íc na P?elou?ské pohotovosti. Vesele s námi slavili i ?lenové skupiny Traken v?etn? své nové princezny. Ve fotogalerii se m?žete podívat na jediný cudný záb?r ze za?átku ve?era.

1. 4. 2008

fotogalerie

RA?ENÝ SPANILÝ RICHARD se zdárn? zotavuje. Svá bojová zran?ní utržil rukou záke?ného zloducha v lítem šermí?ském souboji na kolbišti Nového Bydžova 30. b?ezna léta pán? 2008. (A není to apríl!) Více a fotografie spat?íte ve fotogalerii. Upozor?ujeme, že na záb?ry by se nem?ly dívat osoby citlivé a mladší 13 let.

25. 3. 2008

fotogalerie

S politováním vám musíme sd?lit, že nás bohužel b?hem p?íštího m?síce opouští rytí? Henry takzvaný Holan?an. Má zdravotní problémy a ?eká ho nep?íjemná operace rukou. Hledáme tedy naléhav? a s nad?jí nového rytí?e do týmu a to na kon? Berouska alias Diamanta. Takže kdo máte chu? a odvahu napište, p?ije?te na vystoupení a uvidíme. T?šíme se na nové tvá?e a? chlapy ?i odolné ženy my i náš st?edov?ký náborový pracovník (viz. fotogalerie).

24. 3. 2008

fotogalerie

P?ípitek rytí?? po úsp?šné premié?e sezóny 2008

24. 3. 2008

fotogalerie

PREMIÉRA sezóny 2008 úsp?šn? završila denodenní trénování mezi blátem a sn?hem, nervozitu nová?k?, nových jezdc? i obavy jak vystoupení bude letos vypadat po odchodu „dvou zkušených mazák?“ sezóny 2007 a dopadlo SKV?LE. Nikdo se nezranil, koníci krásn? šlapali, vystoupení se moc líbilo, každý d?lal, co m?l a kdo d?lal n?co co nem?l, to ví a d?lat už nebude. Publikum v M?stci bylo výborné a d?kujeme za jejich podporu i podporu m?sta, které nám vyšlo pln? vst?íc. Po?et návšt?vník? byl, vzhledem k po?así a nízkým teplotám, p?ekvapiv? vysoký. Také v den premiéry k nám dorazil z Ho?átve nový ?len naší skupiny - krásné r?žové prasátko, je to kluk a jmenuje se Harry.

22. 3. 2008

bez fotografií

Vítáme vás na našich upravených webových stránkách, doufáme, že se vám líbí. Jakékoli nápady i kritiku rádi p?ijmeme. Stejn? tak hezké fotografie z našich vystoupení, které se vám poda?ilo zachytit. Tímto d?kujeme i našim oblíbeným Pospíšilovým, Pe?ce, Karol, Al?e a Ev? Hejlové za poskytnutí hezkých fotografií. Díky moc.

23. 12. 2007

fotogalerie

Ned?le - den p?ed št?drým ve?erem, kdy by se m?ly rozzá?it o?i všech d?tí na celém sv?t? a my je ?ty?em z nich rozsvítili už o den d?ív. Výherce naší Sauronovy p?ilby Jarda Machovec si p?ijel tento skvost p?evzít. A ?ekneme vám, že lepší místo kam p?ilba poputuje bychom si nemohli ani p?át. Žádný „týpek“, co by se zajímal jen o její hodnotu a potencionální prodej! Ale krásná šesti?lená rodina, p?ekvapená, že korupce a tunelování nevládne sv?tem. Jedno dít? za druhým sotva uneslo helmici na svém kr?ku a o?i jim zá?ili všem. Takže ješt? jednou gratulujeme a krásné Vánoce!!! N?kolik fotek máte ve fotogalerii. Ješt? malá poznámka: kupón výherce pat?í tomu velkému ta?kovi Jardovi, který se ale raduje jako malý Jarda :-).

24. - 25. 11. 2007

fotogalerie

Vystoupení v jezdecké hale pana Opatrného v Ho?ovicích se skute?n? vyda?ilo. V klasické sestav? jsme si oba dny vystoupení (po m?sí?ní pauze) opravdu a vydatn? užili. Zázemí haly nalákalo hodn? divák? a to se hned jinak hraje. Mile nás p?ekvapila i akustika uzav?ené haly. V ned?li prob?hlo, p?ed zraky všech divák?, dlouho o?ekávané losování výherce o Sauronovu p?ilbu. Z mnoha stran se k nám snášelo pochvalné p?ekvapení z toho, že výherce skute?n? losujeme a p?ilbu v takové hodnot? p?edáme, leckdo nev??il, že si jí „nezašijem“ n?kam do sk?ín? jak to leckde se sout?žemi a výhrami chodí. Nicmén? v Ho?ovicích všechno „klaplo“ a my se t?šíme na jaro.

24. 10. 2007 DERNIÉRA

fotogalerie

(Oficiáln?) poslední vystoupení sezóny 2007. My ji oslavili jak se pat?í: v zim?, v blát?, s p?áteli i fanoušky, ale hlavn? humorem a úsm?vem na rtech. Toto poslední vystoupení letošní sezóny jsme pojali celé tak trochu jinak. Hlavní hrdina s orlicí na p?ilb? vyjížd?l na hudbu Káji Gotta „Kdepak ty ptá?ku hnízdo máš?“, Jarda místo apartní dobové ?apky nesl na hlav? soudek piva a mnoho dalších legrací. Bylo to veselé i smutné zárove?. Nejeden z nás potla?il i slzu a možná nejvíce, anketou našich fanynek zvolený, Samec roku 2007 rytí? Olaf. M?žete se podívat na pár fotek. Hlavní a uvoln?né oslavy však nastaly až ve chvíli, kdy vše bylo na našem zimovišti - statku v Ho?átvi, koníci v teplé stáji, auta, p?epravníky, stany i my sami. Oslava byla bujná, rytí?i pili, co hrdlo rá?ilo s vidinou zaslouženého odpo?inku bez brzkého vstávání.

28. 4. 2007

fotogalerie

Je sobota, krásné teplé slunečné po?así a jako zázrakem na dnešní den ustal i vítr, který nám poslední m?síce tréninku komplikoval práci. Plachty a stany se p?estaly nadouvat, pomalu se za?ali trousit i první diváci a vše ve vzduchu ?íkalo: „tak se ukažte!“. A my se ukázali. PREMIÉRA byla skv?lá a publikum úžasné, koníci vše zvládli moc dob?e a že to pro naše h?ebce nebylo nic jednoduchého v?t?it z Ho?átevských stájí v?ni klisni?ek! Dnešním dnem vyhlašujeme také sout?ž o Sauronovu p?ilbu v životní velikosti ze zfilmovaného Pána prsten?. D?kujeme všem za milou podporu, vyjíždíme na cesty po zemích ?eských a doufáme, že i nadále budete s námi.